29.12.2013 - Poświąteczne chwile relaksu :)


Niedziela, godziny poranne, 3oC za oknem, wiatr w porywach 6B, niebo szczelnie zakryte ciemnymi chmurami, drzewa straszą gołymi konarami... Brrrryyyy... na samą myśl nie chce się wstawać z łóżka...
Ale... i tu niespodzianka! są gdziesik takie ludki co się nie lękają i zimę w "poszanowaniu" mają :)
nie będę się rozpisywać, zobaczcie sami, jak się na Wiecku pływa!Pierwsze regaty - pierwszy sukces !!


14.09.2013r. na jeziorze Wiecanowskim odbyły się I Amatorskie Regaty o Puchar Burmistrza Mogilna. Na starcie w dwóch biegach stanęło 21 uczestników – zawodnicy z Mogileńskiego Klubu Sportowego „SurfWiecko”, Konińskiego Stowarzyszenia Windsurfingu oraz goście z pozostałych stron Polski.
Sobotni poranek nie napawał optymizmem. 12 stopni i siąpiący deszcz, do tego bardzo słaby wiatr. Około godz. 930 pojawili się pierwsi uczestnicy i ruszyły zapisy do regat. Okresami deszcz ustępował, więc niektórzy rozpoczęli taklowanie sprzętu.
Od początku do końca pierwszy wyścig prowadził Adam Kaczmarek v-ce prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu i prezes Konińskiego Windclubu, pokazując rufę swojej deski wszystkim rywalom. Walka o drugie miejsce toczyła się do samej mety. Tuż przed linią finiszową, płynącego na drugiej pozycji Karola Bickiego wyprzedził Zdzisław Dudek.
Przed drugim biegiem organizatorzy skorygowali trasę. Podobnie jak w poprzednim wyścigu, na każdym znaku kursowym jako pierwszy zameldował się Adaś Kaczmarek, wygrywając tym samym drugą odsłonę. O drugie miejsce walczyli Artur Nowak i Zdzisław Dudek. Obaj stanęli przy samym finiszu, nie mogąc go pokonać. Wykorzystał to Karol Bicki, który przepłynął między nimi i ukończył wyścig na drugiej pozycji. Trzecią objął Artur Nowak.
O godz.1600 nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Teresę Kujawę, a po dekoracji na małe after party zaprosił prezes MKS SurfWiecko Wiesiek Siemczyk.


Sponsorzy:
 • Urząd Miejski w Mogilnie
 • Mogileński Dom Kultury
 • Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie
 • Sklep windsurfingowy "Hydrosfera" z Władysławowa
 • Sklep windsurfingowy "Bingo" z Konina
 • Freeway, Dystrybutor Sprzętu Sportowego: GoPro i Dakine
 • Studio Urody "Gracja"
 • Insur Invest - Multiagencja Ubezpieczeniowa
 • Mogileńska Drużyna WOPR
 • WITEX
 • PIO-NET Piotr Buliński - bezprzewodowy, nielimitowany dostęp do Internetu w Mogilnie i okolicy
 • Inter-Mal - usługi malarskie, pielęgnacja zieleni, znaki reklamowe
 • Hurtownia Drobiu, Mięsa i Wędlin "Wezam"
 • Zakład Instalacyjno-Montażowy SPIRALA
 • Szkoła Windsurfingu EverB z Powidza
 • Firma Handlowa "Mogilmed"
 • Mogileński Klub Sportowy "Surfwiecko" • WYNIKI:
  Mężczyźni:
  1. Adam Kaczmarek 1, 1
  2. Karol Bicki 3, 2
  3. Zdzisław Dudek 2, 4
  4. Artur Nowak 5, 3
  5. Łukasz Bicki 4, 5
  6. Marek Głuszek 6, 7
  7. Maciej Jarlaczyk 8, 6
  8. Andrzej Kasperowicz 7, 9
  9. Wiesław Siemczyk 9, 8
  10. Tomasz Żeromski 10, 10
  11. Jakub Siemczyk 13, 12
  12. Damian Nowak 14, 11
  13. Dariusz Chudziński 11, DNS
  14. Dariusz Średziński 12, DNF
  15. Krzysztof Morawski 15, DNF
  16. Michał Kosiński 16, DNF
  17. Łukasz Kaźmierczak 18, DNF
  18. Hubert Czerniak DNF, DNF
  Kobiety:
  1. Justyna Jarlaczyk 17, DNF
  2. Natalia Nowak 19, DNF
  3. Inga Nowak DNF, DNS
  Galeria zdjęć  "I Amatorskie Regaty o Puchar Burmistrza Mogilna"

  W dniu 14.09.2013r. na jeziorze Wiecanowskim k. Mogilna, odbędą się
  "I Amatorskie Regaty o Puchar Burmistrza Mogilna"

  Regulamin regat dostępny na stronie: www.surfwiecko.pl/regaty.html
  Mistrzostwa Polski Instruktoró - Jastarnia 2013

  W minioną sobotę (31.08.2013) na wodach Zatoki Puckiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Instruktorów Windsurfingu organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu oraz Szkołę Zdrowia z Jastarni. W regatach wzięło udział 46 zawodników, a wśród nich nie zabrakło silnej grupy z Mogilna.
  Mogileński Klub Sportowy "SurfWiecko" reprezentowało 3 instruktorów PSW: Wiesław Siemczyk oraz Karol i Łukasz Biccy.
  Regaty zostały rozegrane w trzech konkurencjach: slalom, freestyle oraz technika. Prognoza na sobotę zapowiadała się optymistycznie, ok. 16 węzłów wiatru, przyjemna temperatura i słoneczne niebo. Zanosiło się więc na szybkie ściganie i pokaz manewrów w technice ślizgowej. Niestety prognozowany wiatr okazał się przesadzony… Tuż po zapisach do regat odbył się skippers meeting, na którym organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu regat w klasie monotypowej (jednakowe deski zapewnione przez Szkołę Zdrowia+ żagle do 5.5m2), aby decydujące były umiejętności, a nie sprzęt. Przeprowadzone wyścigi systemem pucharowym wyłoniły najlepszych w kategorii slalom. Decydująca była jednak punktacja z pokazu techniki, która przetasowała ostatecznie wyniki. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poprzeczkę wysoko zawiesili przede wszystkim instruktorzy/zawodnicy z olimpijskiej klasy RS:X oraz Formuły Windsurfing, którzy byli nie do wyprzedzenia na trasie. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł młodszy z braci Bickich, Karol lokując się ostatecznie na 10tej pozycji. Przypomnijmy, że Karol jest instruktorem w szkole windsurfingu everB w Powidzu.
  Po zawodach nastąpiło wręczenie pucharów dla najlepszych oraz losowanie nagród wśród uczestników.

  Galeria zdjęć  27.07.2013 - I regaty Windsurfingowe w Skulsku

  W sobotę, 27 lipca na jeziorze Gopło w miejscowości Łuszczewo (gmina Skulsk) odbyła się I edycja regat windsurfingowych o Puchar Wójta Gminy Skulsk. Swoje pierwsze sukcesy odnotowali zawodnicy Mogileńskiego Klubu Sportowego SurfWiecko. Nasz klub reprezentowała 5-osobowa grupa: Wiesław Siemczyk, Tomasz Żeromski, Jakub Siemczyk, Sławomir Lipieński, Łukasz Bicki oraz kibicująca im kilkuosobowa grupa wsparcia. Sobotni poranek nie napawał optymizmem - gęste ciemne chmury, przelotny deszcz, temperatura powyżej 30°C i brak jakiejkolwiek fali na jeziorze sugerował niepowodzenie imprezy. Około godz. 12 chmury zaczęły odpływać powodując pojawienie się uśmiechu na twarzach uczestników i organizatorów. Lokalny wiatr pomarszczył goplańską wodę, co pozwoliło na rozegranie 4 emocjonujących wyścigów, które wystarczyły, aby wyłonić zwycięzców. Nasza reprezentacja w całości uplasowała się w pierwszej dziesiątce, a najlepsze miejsce wywalczył Łukasz Bicki, pokonując w jednym z biegów wszystkich rywali.

  Zwycięzcy tegorocznych regat o Puchar Wójta Gminy Skulsk:
  1 miejsce - Adam Kaczmarek (Konin)
  2 miejsce - Zdzisław Dudek (Konin)
  3 miejsce - Łukasz Bicki (Mogilno)

  Galeria zdjęć  Kadra instruktorska PSW w szeregach Surfwiecko

  Na przełomie czerwca i lipca odbył się pierwszy w Polsce kurs instruktorski organizowany na śródlądziu, a dokładnie na najwiekszym jeziorze wielkopolski, jez. powidzkim. Organizatorem kursu była licencjonowana szkoła windsurfingu Bingo w Przybrodzinie. Pogoda na kursie pozwoliła nam przeprowadzić zajęcia ślizgowe, kiedy wiatru było mniej pracowaliśmy na zestawach szkoleniowych i trenażerze. Wieczorami nowi instruktorzy zmagali się z prowadzeniem wykładów, a także prowadzili liczne dyskusje związane z naszym sportem. Mieliśmy na kursie gości z pobliskiej bazy wojskowej- tutaj serdeczne podziękowania dla Wojtka (meteorolog, nawigator), który w świetny sposób przybliżył nam cały dział z dziedziny meteorologii. Pod koniec kursu nadszedł czas zaliczeń z prowadzenia zajęć na wodzie i lądzie, także test z wiedzy teoretycznej.
  Tak po tygodniowym kursie w szeregach grona instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu zagościli: Łukasz i Wiesiek z MKS Surfwiecko oraz Monika, Piotrek, Mariusz. Oprócz Łukasza i Wieśka team Surfwiecko może pochwalić się jeszcze jednym instruktorem - Karol - uzyskał uprawnienia instruktorskie w czerwcu. Być może już niedługo do tego grona dołączy również Ola.
  Podziękowania dla właściciela szkoły Bingo Roberta Ostrowskiego i Viceprezesa ds. Szkolenia PSW Adama Kaczmarka

  Galeria zdjęć na FB  Oficjalne rozpoczęcie sezonu

  Piękne niedzilne popołudnie - północno-zachodnie 4B, bezchmurne niebo i 3/4 klubowiczów na wodzie oraz pozostali "kapłani i kapłanki ognia" pilnujący grilla. Tak oficjalnie rozpoczeliśmy sezon 2013